KONKURSy SOLIDWORKS - najlepsza forma oceny własnych możliwości

Studenci, którzy pracę w SOLIDWORKS opanowali prawie do perfekcji, mogą sprawdzić swoje umiejetności biorąc udział w studenckich konkursach projektowych SOLIDWORKS. Jest to świetny sposób na sprawdzenie siebie oraz swoich możliwości projektowych. Ciekawym wydaje się fakt, że osoby, które zdecydują się na wzięcie udziału w konkursie, moga zdobyć cenne nagrody, tj.: stacje robocze, iPady, wersje studenckie SOLIDWORKS, ale również prestiż. doświadczenie oraz znacznie więcej. Wystarczy, że studenci puszczą wodze swojej fantazji i zaprojektują coś pomysłowego. Kreatywne, a zarazem funkcjonalne projekty zdobywają najwięcej punktów, tym samym otrzymując najwyższe miejsca.

Studenckie konkursy SOLIDWORKS
You can design

Studencki konkurs projektowy SOLIDWORKS organizowany przez firmę SOLIDEXPERT z Krakowa - Autoryzowanego Dystrybutora SOLIDWORKS


you can design

Open minds

To projekt naukowo-dydaktyczny połaczony z 10-tygodniowymi warszatami organizowany przez Politechnikę Gdańska przy współpracy z firmą SOLIDEXPERT.

open minds

YOU CAN DESIGN to studencki konkurs projektowy SOLIDWORKS, którego ideą jest wspieranie młodych i ambitnych studentów uczelni wyższych, którzy projektowanie w SOLIDWORKS uznają jako swoją pasję. Ogranizator konkursu, czyli firma SOLIDEXPERT, wychodzi naprzeciw jego uczestnikom, dając im tak naprawdę wolną ręke w przypadku doboru tematyki nadsłynach prac konkursowych. Liczy się jedno, zgłaszane prace muszą być własnością uczestników. Dla organizatora nie jest ważne, czy prace zostały przygotowane specjalnie na konkurs You Can Design, są częścią pracy przejściowej/magisterskiej lub brały udział w innych konkursach. Liczy się pomysł oraz pracochłonność projektu, tylko one daja gwarancję zdobycia miejsca na podium. A jest o co walczyć, gdyż nagrody w konkursie są cenne i należą do nich np. stacja robocza, iPad, czy wersja studencka SOLIDWORKS.  Chciałbyś wziąc udział w konkursie, ale jest jeden problem, nie masz SOLIDWORKSa na swoim komputerze. Nie powinna matwić Cię cena SOLIDWORKS, ponieważ studenci, którzy nie posiadają swojej własnej domowej licencji programu, na okres trwania konkursu mogą otrzymać darmowy dostęp do najnowszego pakietu SOLIDWORKS Student Engineering Kit (SEK), który pełen jest nowości SOLIDWORKS. Studenci, którzy jeszcze nie są mistrzami SOLIDWORKSa również mogą wziąć udział w konkursie. Na stronach ogranizatora - firmy SOLIDEXPERT oraz w sieci jest dostępnych wiele przydatnych tutoriali SOLIDWORKS, które uczestnicy moga wykorzystać do nauki programu oraz przygotowania swojego projektu konkursowego.

Przykładowe prace konkursowe w konkursie YOU CAN DESIGN


praca konkursowa you can design
kolejna praca konkursowa
ostatnia praca konkursowa you can design

Open MINDS to projekt naukowo-dydaktyczny, który obejmuje cykl 10-tygodniowych warsztatów, w trakcie których uczestnicy tworzą koncepcję urządzeń odpowiadających na potrzeby osób niepełnosprawnych. Projekt ten dedykowany jest dla studentów z dziedzin technologii, medycyny oraz wzornictwa przemysłowego. Ich zadaniem jest opracowanie unikatowego projektu, który przełamie bariery funkcjonowania osoby niepełnosprawnej. W trakcie trwania projektu, jego uczestnicy będą brać udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z różnych dziedzin nauki, tym samym nabywając praktyczną wiedzę. W trakcie całego projektu uczestnicy przygotują projekt produktu, dokonają konsultacji branżowych, stworzą prototyp swojego rozwiązania oraz zaprezentują go przed przedstawicielami firm partnerskich, które ocenią jego użyteczność oraz możliwość wdrożenia.konkurs open minds